Üdvözöljük a
KUNMADARASI REFORMÁTUS ÁLTALÁNOS ISKOLA ÉS ÓVODA
honlapján!
"Neveld a gyermeket a neki megfelelő módon ..."
/Péld. 22.6./

ISKOLÁNK TÖRTÉNETE

A Kunmadarasi Általános Iskola és Óvoda Jász - Nagykun - Szolnok megyébenTalálható. Maga a település a történelmi Nagykunság északi szegletében fekszik, nem messze a Hortobágytól. A helyi református egyházközség visszaigényelte az 1948 - ban államosított református iskoláját, ami a 2001/2002 - es tanévtől indult újra egy első osztállyal, 22 fővel.

Református iskola már a XVII. századtól működött itt a nagyközségben és kiváló szinten tartott a környékbeli iskolák között. Az 1700 - as években a Debreceni Református Kollégium partikulájaként tartották nyílván. A Csokonai Vitéz Mihály legátusként járt az iskolában.

A jelenlegi egy emeletes patinás iskola épületének alapkövét 1912 - ben rakták le. Az épület tíz tanteremmel, szertárakkal és a szükséges mellékhelyiségekkel rendelkezik. Az iskolatelephelyén, - a Kálvin út 36. szám alatt - lett kialakítva az intézmény étkezdéje.

Az iskola fenntartója 2002. augusztus 1 - től A Tiszántúli Református Egyházkerület.

A 2002/2003. tanévtől felső osztály indítását is megszerveztük felmenő rendszerben, így 2006. júniusában ballagott azelső nyolcadik osztály.

Kunmadarasi Református Általános Iskola és Óvoda
5321 Kunmadaras, Kálvin út 2.

kunmadaras.iskola@reformatus.hu
kunmrefi@citromail.hu